Domov Prírodná lekáreňPrírodná kozmetika Prírodné dezodoranty DEOGUARD recenzia

Prírodné dezodoranty DEOGUARD recenzia

od Omnio
Prírodné dezodoranty DEOGUARD - recenzia

Spolu s novým vizuálom stránky nám rok 2020 priniesol aj prvú „vyžiadanú“ recenziu. Jedná sa o prírodné dezodoranty značky Sportique, ktoré nesú názov DEOGUARD. Túto značku som v povedomí nemala, čo ma viedlo k preštudovaniu filozofie značky a podrobných zložení produktov (návod ako študovať etikety nájdete v našom článku a zloženie TU). No a keďže práve čítate tento článok – oboje ma uspokojilo.

DEOGUARD – zloženie

Všetky zložky, vrátane glycerínu, v rade DEOGUARD sú rastlinného pôvodu a netestované na zvieratách. Nenájdete tu karcinogény, iritanty (látky potencionálne dráždiace pokožku) ani alergény (len silice rastlinného pôvodu). V niektorých dezodorantoch je použitá (ako uvádza výrobca) bezalergénna parfumácia, čo v zložení nájdete pod názvom Parfum. Tento krok zo strany výrobcu sa môže zdať mimo myšlienku čisto prírodnej línie značky, ale benefituje z neho najmä zákazník s extrémne citlivou pokožkou, ktorý po rastlinnej silici siahnuť nemôže. Jemnejšiu vôňu a len prírodné silice môžete nájsť v produktoch DEOSTICK – BEZ VÔNE a DEOSTICK – S AKTÍVNYM UHLÍM.  Tuhé deosticky sú obohatené o horčík (vo forme magnézium hydroxidu). Vstrebávanie horčíku cez pokožku bolo síce dokázané, ale… v množstve, ktoré môže byť technologicky použité vo výrobku a jeho časti, ktorá po nanesení tenkej vrstvy zostane v kontakte s pokožkou… by som to ako zdroj horčíka skutočne nevnímala. No stále lepšie použiť horčík ako hliník, no nie?

DEOGUARD – recenzia účinku

DEOSTICK – PIVÓNIA A KVET BAVLNY

  • vôňa – jemná, taká klasická dezodorantová (konečne niečo bez ylang -ylang 🙂 )
  • konzistencia – trošku tuhšia a drobivejšia – odporúčam nanášať na teplú alebo vlhkú pokožku (nerobila by som z toho vedu, stačí naň pár krát dýchnuť 😉 )
  • výdrž – porovnateľná s konkurenciou, po dni v práci ho bolo cítiť už slabo, ale bolo cítiť len dezodorant – nie mňa 🙂
  • na čiernom oblečení samozrejme urobí škvrnu. Ale!! Po ľahkom prepraní v ruke úplne zmizne (skúšali sme to špeciálne, lebo toto majú tuhé dezodoranty väčšinou slabšie).
DEOSPRAY – UNISEX

  • vôňa – za mňa jednoznačne mužská a výrazná
  • sprej je mechanický, nie ako tlaková nádoba – čo je veľké plus pre prírodu aj pre kolegyne napr. pri skrinkách  (och, toto som ja ako citlivonos nenávidela) – takto ho striekate len tam kam treba 
  • výdrž – pol dňa až celý deň – podľa činnosti
  • tento produkt testoval manžel (rozumej skeptik) so záverom, že je ochotný ho ďalej používať (rozumej, páči sa mu 🙂 )

 

DEOGUARD – eko filozofia

V nepodstatnom rade mi imponuje snaha značky o recykláciu, aj keď u niektorých druhov obalov je to skutočne problém (hlavne ich sterilizácia pre možné opätovné použitie). U susedov už značka SPORTIQUE testuje spätný výkup, pri čom im držíme palce a veríme že raz naplnia svoju ekologickú filozofiu úplne.

Dezodorantom skutočne nemám čo vytknúť a cenovo sú na úrovni konkurencie, resp. lacnejší v prepočte na gramáž. No a ešte niečo…

Chceme sa poďakovať všetkým čitateľom, ktorí nám ostali verní (aj počas môjho krátkeho doplnkového štúdia) a možno si urobiť očko aj u tých nových. Preto sme sa so SPORTIQUE dohodli na zľave 15% na všetky dezodoranty DEOGUARD (kód je omnio15, platí do konca februára 2020). Snáď vás to poteší..

 

Vaše Omnio 🙂

NOVINKY A BONUSOVÝ OBSAH PRIAMO NA MAIL?

Nespamujem! Prečítaj si informácie o ochrane súkromia.

MOHLO BY ŤA BAVIŤ