Domov Nápady a návody (DIY) Domáca kozmetika – jednoduché recepty, ktoré zvládne každý

Domáca kozmetika – jednoduché recepty, ktoré zvládne každý

od Omnio
Domáca kozmetika 1/12

V novom roku sme si pripravili novú (prvú 🙂 ) rubriku, budú to náhodne receptíky, ktoré si môže každý spraviť doma. Jednoduché, niekedy až podozrivo 🙂 . Tak poďme na to.

6 odličovačov/masiek

Nebudem tvrdiť, že sa na tomto dá fungovať každý deň, ale ako niečo medzi odlíčením a maskou si to občas zaslúžite. Recept spočíva v rozmixovaní / premiešaní, nanesení, pár minútovom účinku a zotretí vatovým tampónom. A tu sú možnosti:

  • Mastná a zmiešaná pleť – mlieko/biely jogurt (ja preferujem jogurt)
  • Suchá pleť – olivový olej (mali by ste uspieť aj u silnejšej vrstvy make-upu)
  • Akné, unavená pleť – ošúpaná šalátová uhorka (tu platí to mixovanie)
  • Podráždená / mdlá pleť – tvaroh
  • Len tak pre radosť, ale aj výživu a zjemnenie – banán +mlieko/jogurt

Vlhčené obrúsky pre Vás aj na psie labky

Rolku papierových utierok (čím pevnejšie – tým lepšie), predelíme na polovicu, vložíme do vhodnej nádoby a zalejeme zmesou:

  • 1 PL (polievková lyžica) rozpusteného kokosového oleja
  • 1 malá šálka prevarenej vody izbovej teploty
  • 5 kvapiek čajovníkoveho oleja (ak sa Vám nepáči vôňa, skúste mätu alebo tymian).

Necháme vychladnúť, kým olej nestvrdne a občas prevrátime, nech sa tekutina dostane do celých obrúskov. Takéto dobre uzavreté obrúsky vydržia týždeň alebo dva (v chladničke). Ja ich používam aj na labky našej sučky, ako prevenciu mykózy (áno, majú ju aj psíky).

Najjednoduchšie telové mlieko 

Kokosový olej a mlieko 2:1 oddelene zohrejeme na telovú teplotu. Mlieko našľaháme a následne do neho všľaháme po kvapkách kokosový olej. Pridáme 2-4 kvapky éterického oleja a došľaháme. Skladujeme v chladničke.

Ricínový olej na zahustenie rias

Olej dáme na vatovú tyčinku a nanášame na čisté riasy. Opatrne, aby sa nedostal do očí. Po dvoch týždňoch môžete nahlásiť výsledok v komentári 🙂 alebo na príslušnom úrade riasového rastu.

Detský púder

Jemný kukuričný škrob dáme do uzatvárateľnej dózy a po kvapkách pridávame vhodný éterický olej (napr. levanduľový). Odporúčam za každou kvapkou pretrepať a nikdy nepoužívať do rán a na mykotické ochorenia.

Nájomný vrah ústnych aft

Okrem jedenia jogurtov (tých kvalitných), môžete skúsiť 3 možnosti: zasypať jedlou sódou, zakvapnúť čajovníkovým olejom (môj favorit) alebo aloe gélom . Moc však neroztierajte.

Ústna voda bez chemikálií

Do malej uzatvárateľnej dózy dáme trošku rozmarínu, trošku viac mäty a lyžičku anízu (nemáš – dáš rascu, anízova sesternica z Tesca). Zalejeme na 20 minút vriacou vodou. Samozrejme používame precedené a chladné 🙂 . Fajn je skúsiť aj šalviu namiesto mäty a klinčeky namiesto anízu. A pre nešoférov nezaškodí trošku alkoholu –  bonusom bude aj predĺženie trvanlivosti.

Teším sa na Vaše komentáre, či sa Vám čosi podarilo 🙂

Vaše Omnio 🙂

NOVINKY A BONUSOVÝ OBSAH PRIAMO NA MAIL?

Nespamujem! Prečítaj si informácie o ochrane súkromia.

Leave a Comment

MOHLO BY ŤA BAVIŤ