1,4K
Dobrá kozmetička je na nezaplatenie, čo však, ak je Váš termín ešte ďaleko a vy máte chuť si dopriať kvalitnú starostlivosť? Dôkladné ošetrenie pleti (nie však tak kvalitné ako od profesionála!) si viete dopriať aj sami.
Na domácu kozmetiku Vám bude treba:
- odličovacie tampóny
- čistú handričku/morskú hubku
- mandľový (či iný vhodný) olej
- čistý uterák
- obľúbené kozmetické produkty (tonikum, maska, očný krém, kvalitný krém na tvár)
Domáca kozmetika – kvalitná očista a výživa pleti
- Na jemne navlhčené tampóny (ideálne prateľné 🙂 ) nanesieme mandľový olej a pomaly ho pritláčame na celú pleť. Týmto zbavujeme pleť nečistôt rozpustných v tukoch a vodeodolného mejkapu. Následne postup zopakujeme s pleťovou vodou (recept na doma robenú nájdete TU).
- Na vlhkú handričku / morskú hubku / prateľný tampónik nanesieme obľúbené pleťové mlieko alebo vodu a púšťame sa do amatérskej lymfatickej masáže. Tlak prstov je jemný a prechádzame nimi po tvári v smeroch:
- čelo: zo stredu do bokov
- oči: sponad očného kútika po hornom viečku smerom von a spodným viečkom naspäť dnu ku kútiku oka
- boky tváre a krk: od spánkov 2 prstami popri ušiach až dole po krku
- ústa: od stredu brady 2 prstami oboch rúk tvoríme kruh okolo úst a prsty sa tak stretnú pod nosom nad perou (na brade a nad vrchnou perou môžeme pritlačiť na akupresúrne body)
- nos a líca: 2 prstami oboch rúk od stredu nosa po nozdrách, stredom líc až do krajov lícnych kostí
- Na dôkladne vyčistenú pleť použijeme obľúbený peeling. Tu je dobré vedieť, že veľkosť exfoliačných častíc by mala byť čo najmenšia.. čo je žiaľ u prírodnej kozmetiky celkom problém. Preto ak predsa len siahnete napríklad po peelingu z ovsenných vločiek (pomletých!!), po pokožke ním prechádzajte len jemne a krátko! Všeobecne u peelingov stačí jemnučký tlak, nechceme si predsa pokožku zbytočne podráždiť. * ak máte v pleťovej kozmetike oxid zinočnatý skontrolujte jeho veľkosť (mikročastice sú ešte OK, nanočastice už prenikajú hlbšie než chceme)
- Zabalíme si tvár do nahriatych uterákov (len tak teplé, aby to bolo príjemné). Uterák namočíme do horúcej vody a vyžmýkame. Tvár ním zakrývame maximálne 2 minúty. *alternatívou k tomuto kroku je naparovanie, o ktorom sme písali TU.
- V tomto momente často príde rada: vytlačte si vyrážky až do krvi. Nie.. najlepšie urobíte, keď tento krok skutočne necháte na odborníka. Biele vyrážky často zmiznú spontánne a skôr ako rany alebo dokonca jazvy po neodbornom čistení pleti. A čierne ´´bodky´´ (upchané póry) väčšinou stačí čistiť raz mesačne – odborníkom. Vhodné je si odsledovať, kedy je pleť najhoršia. Väčšina z nás to má v rámci mesiaca podobne 🙂 . A tesne po tomto období (keď je všetko krásne vyrašené) sa treba objednať na odborné čistenie u kozmetičky.
- OK, pokračujeme.. nanesieme pleťové tonikum, ktoré pleť dočistí a pripraví na ďalšie kroky.
- Prostredníkom / prsteníkom (majú menší tlak) si nanesieme očný krém. Očný krém sa vždy nanáša krúžením ako pri lymfatickej masáži, t.j. pravé oko v smere a ľavé proti smeru hodinových ručičiek.
- V tomto bode môžeme siahnuť po obľúbenej hydratačnej maske, ktorá bude na takto pripravenej pleti krásne účinkovať. Ak si chceme dopriať nadštandard, na pery si ešte nanesieme med. (Oboje môžeme vynechať.)
- Rovnakými smermi ako pri lymfatickej masáži si nanesieme krém vhodný na náš typ pleti.
- Doprajeme si kvalitný oddych, dostatok tekutín a spánok. Lebo keď nemá pokožka dosť vody, nemá ju potom ani ako v sebe udržať a to isté platí o nočnej regenerácii a kvalite pleti.. 🙂
Dôležité upozornenia:
- pleť NENAHRIEVAME ak:
- máme začervenanú pleť
- máme vystúpené cievky na tvári
- sa často vystavujeme teplotným zmenám (lyžovačka, sauna)
- máme vážnu formu akné (5 vyrážok nie je vážna forma, dobre? 🙂 )
- pleť NEPEELINGUJEME a NEMASÍRUJEME sami ak:
- máme vážnu formu akné
- máme na pokožke nezacelené ranky
Idem Vám k tomu rovno spraviť video 🙂
Vaše Omnio
* Za pomoc pri tomto článku ďakujem Miriam Karolovej z kozmetického salónu Mija v Brezne, ktorá okrem toho, že je super osôbka, je aj najlepšia kozmetička akú poznám 🙂