Domov Nápady a návody (DIY) Jesenné domáce recepty

Jesenné domáce recepty

od Omnio
Jesenné domáce recepty

Alebo.. čo sme si vyrobili túto jeseň 🙂 .

Rýchly slivkový džem

  • veľká miska sliviek
  • 2 badyány
  • 2 celé škorice

Jesenné domáce recepty = jablká a samozrejme slivky. Ovocie napolíme, umyjeme a spolu s korením varíme do rozvarenia ovocia. Následne korenie vyberieme a ochutnáme, či vôbec treba cukor. Prípadne mixovanie a dochucovanie už nechám na Vás.. 🙂 Pokiaľ máte sliviek veľa alebo si tento rýchly slivkový džem chcete odložiť na neskôr, je nutné zaváranie. 20 minút v trúbe na 180°C by malo stačiť + trochu vody na plech a potom šup hore dnom do deky. 

Šípkový olej

Celý článok o šípkach nájdete TU spolu s návodom na výrobu oleja. Sem ho však dávam pre pripomenutie začínajúcej šípkovej sezóny… 🙂

Ostropestrecová kúra pre pečeň

Pečeň je jediný orgán, ktorého by sa mohla reálne dotýkať komerčne známa detoxikácia (ktorá mimochodom nemá žiadny vedecký podklad). Podporiť tento orgán, ktorý je zodpovedný za spracovanie všetkých toxínov, liekov či iných cudzích látok v tele, môžete celkom ľahko. Okrem jej šetrenia ju možno podporiť aj výživou jej buniek.

  • 1 lyžička plodu ostropestreca mariánskeho
  • 250 ml vody

Celé plody rozdrvíme (mixérom, mažiar moc nefungoval) a zalejeme na 20 minút horúcou vodou. Pijeme 1-3 šálky denne. Žiaľ tieto plody sú fakt tvrdé a bez kvalitného mixéra odporúčam siahnuť skôr po granuláte z plodov.

Domáca nosová masť na boľavý nos

  • 50 ml bambuckého masla
  • 5 kvapiek eukalyptového oleja (alebo 3 eukalyptus 3 mäta)

Na vodnom kúpeli roztopíme bambucké maslo. Odstavíme, kvapneme olejčeky, premiešame a necháme stuhnúť v chladničke. Vhodný je nie len do nosa, ale i na hrudník. Pokiaľ ho používate do nosa, je nutné dbať na vysokú hygienu.

Citrónové hrozienka

Zdravé večerné mlsanie? Dávku vitamínu C a zmenu chuti Vám ponúknu cintrónové horzienka. Balíček hrozienok zalejeme horúcou vodou, zlejeme a vymačkáme na ne šťavu z 2 citrónov. Niekoľko hodín premiešavame a keď budú hrozienka dobre nasiaknuté zvyšnú šťavu vylejeme a necháme ich voľne dosušiť. Vitamín C naviazaný na hroznový cukor bude nie len lepšie chutiť, ale sa i vstrebávať.

Kávový peeling pre hebkú pleť

  • 1 PL mletej kávy (alebo kávovej usadeniny)
  • 1 PL tekutého oleja (napr. olivový)

Zmiešame, používame pri sprchovaní 🙂

 

Tak dobrú chuť, spokojný nos a hladkú pleť!

Vaše Omnio 🙂

NOVINKY A BONUSOVÝ OBSAH PRIAMO NA MAIL?

Nespamujem! Prečítaj si informácie o ochrane súkromia.

MOHLO BY ŤA BAVIŤ